Національний Координаційний Центр сприяння протидії корупції

Міжнародна діяльність

Міжнародний центр перспективних досліджень

Надіслати звернення

Надіслати офіційне звернення Директору Центра

Реформування судової системи

Transparency International: Україна залишається найкорумпованішою країною Європи

В Індексі сприйняття корупції від Transparency International за 2014 рік Україна опинилась на 142 місці зі 175, отримавши 26 балів зі 100.
Експерти сподіваються на антикорупційні кроки нової влади.

Україна посіла 142 місце в Індексі сприйняття корупції.
Україна опинилась на 142 місці зі 175 позицій в Індексі сприйняття корупції за 2014 рік, укладеному Transparency International. Як йдеться в повідомленні на сайті організації, опублікованому в середу, 3 грудня, Україна отримала 26 балів зі 100 можливих. “Україна опинилась на одному щаблі з Угандою та Коморськими островами як одна з найбільш корумпованих країн світу”, – йдеться в прес-релізі Transparency International.
Водночас, за даними рейтингу, Білорусь та Росія цього року посіли 119 та 136 місця відповідно. Загалом, згідно з даними Індексу, Україна залишається найкорумпованішою країною Європи.
Чим відрізняється російська корупція від української
Олексій Хмара: Антикорупційні закони стимулюють чиновника бути чесним
Представник Transparency: “Ми бачимо паперову боротьбу з корупцією в Україні”.
Прогрес у руйнуванні корупційних схем поки малопомітний.
На думку представників організації, невтішні результати України спричинені “малопомітним поступом у руйнуванні корупційних схем, отриманих у спадок від всіх правлячих режимів часів незалежності України”. Як зазначив виконавчий директор українського представництва Transparency International Олексій Хмара, ухваливши певні закони, держава показала намір рухатися убік реформ, але цього недостатньо.
“Політична воля – це не лише рішучі заклики з високих трибун. Це цілком практичні кроки на виконання нових антикорупційних законів, як-от прозорий підбір персоналу нових антикорупційних органів, покарання всіх причетних до корупційних схем, невтручання в роботу борців з корупцією”, – наголосив Хмара. На його думку, цього не вистачає Україні, аби піднятись у рейтингах Індексу сприйняття корупції.
Водночас Тransparency International відзначає й певні позитиви в антикорупційних кроках країни . Зокрема, за останній рік бюрократія стала менше тиснути на бізнес, а експортні та імпортні операції стають трохи вільнішими від хабарів.

Global Shelter Cluster (GSC)

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Управління з координації гуманітарних питань (УКГП)

НКЦСПК Всі права захищенні 2005 - 2024