Замміністра юстиції: Якщо використовувати “лояльний підхід”, то на перевірку всіх суддів потрібно 25 років

При проведенні судової реформи в країні потрібно застосовувати комплексний підхід, вважає заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.
Індивідуальна перевірка кожного українського судді в рамках судової реформи займе 25 років. Про це заявила заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передає “Укрінформ”.
“У різних проектах законів є різні підходи, але, наприклад, якщо ми візьмемо лояльний підхід, тобто можливість усіх перевірити індивідуально через комісію. Навіть якщо витратити на кожного суддю в цій країні всього один день, щоб перевірити всю його роботу, в яких справах він виносив рішення, які потім скасували, то потрібно 25 років. 9 тис. суддів – порахуйте “, – сказала Севостьянова.
Заступник міністра додала, що такий метод Україні не підходить, тому при реалізації судової реформи потрібно застосовувати комплексний підхід.
Замглави тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів Маркін Галабала також повідомив, що з 9 тис. Суддів у даний момент люструвати 63 людини, передає УНН.
“За півроку діяльності ТСК було люструвати 63 судді з 9 тис. Це мало, але хоч щось”, – сказав Галабала.
У липні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зазначав, що в рамках судової реформи в Україні потрібно повністю замінити весь суддівський корпус.
Президент України Петро Порошенко заявив, що реальним кроком, який поверне довіру пересічних громадян і бізнесу до суддівської гілки влади, стане очищення системи від нечесних суддів і скасування їх недоторканності.

You may also like...