За час проведення АТО генпрокуратура відкрила понад тисячу кримінальних проваджень, які стосуються злочинів у військовій сфері.

Фігурантами справ є більше 4500 військовослужбовців. За словами генпрокурора, понад 300 військовослужбовців отримали повідомлення про підозру у вчиненні злочину. 25 осіб взяли під варту, а решті обрали міру запобіжного заходу, не пов’язану з обмеженням волі. Майже 600 прокурорів зголосились вступити до батальйонів територіальної оборони, — Ярема.

За словами Генерального прокурора України Віталія Яреми, близько 600 прокурорів подали рапорти про включення їх до батальйонів територіальної оборони, і готові звільняти територію своєї Батьківщини від проросійських бойовиків.
Про це сьогодні на брифінгу повідомив Генеральний прокурор України Віталій Ярема, передає прес-служба ГПУ.
У зв’язку з військовими діями, які сьогодні відбуваються на Сході країни, майже 1000 прокурорів залишили підконтрольні терористам території і залучені до роботи в інших областях, зокрема до розслідування кримінальних проваджень на території Харківської та Дніпропетровської областей.
Майже 600 із них звернулися з рапортами про те, щоб їх включили до батальйонів територіальної оборони. Вони готові звільняти свою територію, на якій розташовані їхні домівки,— сказав він.
Разом з тим, за його словами, існують юридичні нюанси, які потрібно враховувати.
“Вивчивши юридичну сторону цього питання, ми прийшли до висновку, що їх треба або призивати, тому що без призову це буде незаконне військове формування, або по-іншому врегульовувати це питання. І ми вирішили, що вони будуть працювати із територіальними прокурорами у цих же областях у звільнених районах та містах”, — поінформував Генпрокурор.

You may also like...