ЄС: ми дамо гроші на антикорупцію, та Київ має виконати вимоги експертів

Представництво Євросоюзу в Україні поширило заяву у відповідь на твердження президента Петра Порошенка про виконання Україною вимог ЄС щодо антикорупційної прокуратури
Текст заяви розміщений в неділю ввечері на facebook-сторінці диппредставництва.
Попри слова Порошенка про те, що Київ виконав вимоги Європейського союзу, ЄС у своїй заяві не згадав про їх “виконання” і навіть не вжив стандартне дипломатичне формулювання про те, що “вітає кроки Києва”.
В заяві йдеться про те, що ЄС “взяв до відома оголошення щодо зміни членів відбіркового комітету”.
Одночасно з цим в даній заяві “Євросоюз нагадує: мета (запропонованих Брюсселем змін) полягає у тому, аби українські експерти повністю довіряли новим членам”.
Раніше ЄС неодноразово зазначав про те, що президент та генпрокурор мають врахувати вимоги представників громадського суспільства, які вимагали замінити одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука у складі комісії, що визначає кандидатів на посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).
Однак в п’ятницю під час ротації в цій комісії генпрокурор лишив Севрука в її складі. Вихідними це знову викликало протести експертів.
Водночас, в ЄС наголосили, що дадуть гроші на тестування кандидатів на посади в САП. “Щоби сприяти завершенню технічної частини відбору, Євросоюз погодився підтримати процес тестування антикорупційних прокурорів”, – йдеться в документі.

You may also like...