Яценюк: Судова система потребує повної перезавантаженні

Реформування судової системи має пройти за принципом національної поліції, підкреслив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Судова реформа в Україні повинна полягати в повному оновленні суддівського корпусу. Про це на засіданні уряду в середу, 21 жовтня, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”.
“Судова реформа, яка пропонується уряду і яка підтримується президентом України, полягає в необхідності повного перезавантаження всіх судів. Я підкреслюю: повного перезавантаження”, – заявив прем’єр.
Він додав, що реформування судової системи має пройти за принципом національної поліції.
“Це означає, що в Україні мають бути набрані нові судді за тим же принципом, за яким була сформована Національна поліція України”, – підкреслив Яценюк.
У вересні Конституційна комісія підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України в частині проведення судової реформи. Його направили до Венеціанської комісії.
Серед іншого він передбачає оновлення суддівського корпусу через процедуру оцінювання, за результатами якого судді, які не відповідають критеріям професіоналізму, будуть звільнені. Нові судді призначатимуться через процедуру “прозорого конкурсу”, обіцяли в Адміністрації Президента України.
Очікується, що Венеціанська комісія надасть свої висновок в кінці жовтня.

You may also like...