Яценюк: Не можна боротися з корупцією, коли середня заробітна плата в державному секторі $ 100

Ключовим пріоритетом для України є подолання корупції, заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Однією з основних проблем на шляху подолання корупції в Україні є надзвичайно низька заробітна плата державних службовців. Про це під час виступу в британському аналітичному центрі з вивчення міжнародних відносин Chatham House заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє Укрінформ.
“Ви не можете боротися з корупцією, коли середня заробітна плата в державному секторі 100 доларів. Нічого не вийде. Тому багато чого буде залежати від того, як буде розвиватися українська економіка”, – сказав Яценюк.
За його словами, Україні необхідна дерегуляція економіки і проведення реформ.
“Перше, що нам потрібно, це всеосяжна судова реформа, нам потрібно повністю змінити судову систему. Наші європейські друзі і Венеціанська комісія кажуть, що ми повинні діяти конституційно і міняти суддів відповідно до закону. Однак це не спрацює. Моя думка, що потрібно просто найняти нових суддів … Якщо ви маєте великий уряд, то буде велика корупція. У меншому уряді – менше корупція “, – заявив український прем’єр.
За його словами, процес реформ, що почалися найкраще проілюструють обвинувальні висновки судів у справах про корупцію.
“Нам потрібен хтось, кого не просто заарештували, а реально посадили у в’язницю. Це було б найкращим доказом, що зміни почалися” – підсумував Яценюк.

You may also like...