Віце-спікер Ради Сироїд: Без змін до Конституції відставка суддівського корпусу неможлива

Всі судді можуть бути звільнені або відправлені у відставку тільки після внесення відповідних змін до Конституції України, заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.
Відставка всього суддівського корпусу в Україні неможлива без внесення змін до Конституції.
Про це журналістам у Харкові заявила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”.
“Всі судді можуть бути звільнені або відправлені у відставку всі разом тільки за однієї умови внесення змін до Конституції, бо Конституція захищає суддів від звільнення”, – підкреслила політик.
За її словами, на даний момент в парламент подано близько 500 кандидатур суддів на безстрокове призначення, однак голосування по них не відбувається, оскільки у чинному законодавстві відсутній ефективний механізм перевірки причетності кандидатів до корупції.
Сироїд також виступила за відставку всіх суддів Верховного суду та Вищих судів.
У липні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зазначав, що в рамках судової реформи в Україні потрібно повністю замінити весь суддівський корпус.
Президент України Петро Порошенко заявив, що реальним кроком, який поверне довіру пересічних громадян і бізнесу до суддівської гілки влади, стане очищення системи від нечесних суддів і скасування їх недоторканності.

You may also like...