Україна валиться вниз в індексі корупції Transparency International

Ситуація з корупцією в Україні не виправляється – такими є висновки міжнародного Індексу сприйняття корупції – 2013, обчислюваного Transparency International. Україна зайняла 144 – е місце в рейтингу – поряд з Нігерією, Папуа – Новою Гвінеєю, Камеруном і Центральноафриканській Республікою.

У порівнянні з минулим роком Україна набрала на один бал менше – 25 (100 балів – повна відсутність корупції, 0 балів – повністю корумпована держава). Всього Індекс сприйняття корупції – 2013 охопив 177 держав.

Тривожним сигналом, відзначають в Transparency International, стало падіння України відразу на 10 позицій за таким показником, як "політична і фінансова корупція". Аналітики відзначають, що бізнес в Україні все більше монополізується : олігархічні клани витісняють з ринку конкурентів, використовуючи зв'язки з владою і"вибіркову протекцію", що знищує здорову конкуренцію і прозорість. Для підприємців в Україні існує як би два права і різні правила гри – для "своїх" і "чужих". При цьому чиновники виявляються не просто втягнутими у фінансові потоки, але й очолюють їх. Найбільш яскравий приклад – відмова від прозорих закупівель державними підприємствами, а це 350 мільярдів гривень на рік (майже 45 мільярдів доларів США).

Корупція в Україні і відмову Києва від євроінтеграції пов'язані.

Експерти Transparency International напряму пов'язують відмову Києва від підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом з рівнем корупції в державі. Олігархи України елементарно бояться прозорої конкуренції ринку Євросоюзу, відзначає виконавчий директор "Transparency International Україна" Олексій Хмара. Замість здорової конкуренції вони воліють діяти за звичним тіньовим і "сірими" схемами з колегами з не менше корумпованими сусідніх держав.

Україна входить до групи країн "Підвищені ризики", у неї найгірший показник у Європі. Але, як прогнозують експерти Transparency International, вже наступного року Україна може скотитися глибше, до групи"безнадійних"країн – в компанію до центрально- азійським республікам колишнього СРСР, Гаїті, Ємену, Сирії, Іраку, Лівії, Афганістану, Північної Кореї та пр.

У СНД Україна випередила тільки Центральну Азію.

Показово, що в останньому рейтингу корупції Україна з країн СНД змогла обігнати лише Киргизстан (24 бали), Таджикистан (22), Туркменістан і Узбекистан (по 17 балів).

Казахстан опинився на сходинку вище України, набравши 26 балів. У Росії – 127-е місце з 28 балами (стільки ж, скільки і в минулому році). Кращий показник в СНД зафіксований у Вірменії (94-е місце), Молдови (102-е місце) і Білорусі (123-є місце).

Екс- республіки СРСР, що увійшли до Євросоюзу, розмістилися у верхній частині рейтингу : Естонія з 68 балами зайняла 28 – е місце, Литва з 57 балами – 43- е місце, Латвія з 53 балами – 49 – е місце.

Найкращі та найгірші.

Найменший рівень корупції зафіксовано в Данії та Нової Зеландії, які отримали по 91 балу. Слідом за ними розташувалися Фінляндія і Швеція (по 89 балів), а також Норвегія і Сінгапур (по 86 балів). Ці ж країни були на верхівці рейтингу і минулого року (правда, в іншій послідовності).

Останню сходинку в Індексі сприйняття корупції – 2013 зайняли Афганістан, Північна Корея і Сомалі – по 8 балів.

You may also like...