У СТОЛИЦІ ЗАТРИМАНО ГРУПУ ЗЛОВМИСНИКІВ, ЯКІ ОШУКАЛИ БЛИЗЬКО 500 ПЕНСІОНЕРІВ

Співробітниками відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Солом’янського райуправління міліції Києва викрито незаконну діяльність осіб, які здійснювали продаж біологічно-активних добавок.
До Солом’янського райуправління столичної міліції надійшла заява від жительки району. Пенсіонерка повідомила, що протягом кількох місяців невідомі особи виманили у неї близько 69 тисяч гривень.
Зловмисники назвалися висококваліфікованими лікарями, наголосили, що мають наукові ступені та працюють у міжнародному медичному центрі.
Шахрай психологічно грамотно впливав на свою жертву. То ж коли псевдо-лікар запропонував пенсіонерці купити дуже дорогі ліки, вона погодилася. Призначене лікування не допомогло.
Насправді покращання стану здоров’я не відбувалося тому, що запропоновані препарати були звичайними біологічно-активними добавками (БАД). Їхня реальна вартість у десятки разів менша, ніж платила пенсіонерка.
Коли пацієнтка врешті зрозуміла, що надане їй лікування зовсім не безкоштовне, як обіцяв «лікар», вона звернулася до міліції.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство).
З метою збору доказової бази співробітники Солом’янського райуправлінняміліції документували незаконну діяльність шахраїв півроку. Було проведено ряд заходів, призначено низку експертиз – почеркознавчу, фоноскопічну та лінгвістичну.
Правоохоронці встановили особи шести зловмисників, які вчиняли шахрайські дії відносно пенсіонерів. За місцем, де «працювали» шахраї, проведено санкціонований обшук. Їхній офіс виявився звичайною київською квартирою без будь-яких вивісок. З потенційними жертвами злочинці спілкувалися виключно телефоном. Організатор – раніше несудимий 33-річний мешканець м. Бориспіль Київської області.
У ході обшуку було вилучено документацію, де зазначено повні дані осіб, ошуканих злодіями. На теперішній час слідством встановлено близько 500 потерпілих, які проживають у різних регіонах України. Всі жертви – люди похилого віку (70-85 років), важко хворіють, багато з них не виходять з помешкання або не піднімаються з ліжка.
З’ясовано, що шахраї розміщали оголошення про продаж «чудодійних ліків» у газетах і обіцяли стовідсоткове відновлення здоров’я.
ВЗГ ГУМВС України в м. Києві

You may also like...