У НАБУ розслідують розтрату держкоштів під час закупівлі медобладнання в Запоріжжі

Детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами “Запорізької обласної клінічної лікарні” і розтрати бюджетних коштів під час здійснення закупівель в 2012 і 2015 роках. Про це УНН повідомили в Національному антикорупційному бюро.
“У ході досудового розслідування перевіряються обставини закупівлі ЗОКЛ 26 автомобілів швидкої медичної допомоги у 2012 році у ТОВ” Торгово-фінансова компанія “ЛАЗ” за 13 млн грн., А також закупівлі ангіографічної системи в 2015 році в ТОВ “Сінергус” за 24 9 млн грн.
У кримінальному провадженні здійснюються всі необхідні слідчі дії, стан досудового розслідування перебуває на контролі керівництва “, – повідомили правоохоронці.
Нагадаємо, в січні 2016 року правоохоронці провели обшуки у головного лікаря “Запорізької обласної клінічної лікарні” І.Шішкі в рамках кримінального провадження про закупівлю лікарнею ангіографа за завищеною ціною.
Раніше “Наші гроші” повідомили, що Запорізька лікарня придбала ангіограф за 24,9 млн. Грн.
Зазначене обладнання швейцарська фірма “Medlogistics GmbH” отримала від австрійської компанії “ESA Logistic GmbH”, яка, в свою чергу, придбала обладнання в словацькій компанії “InMed sro” – офіційного дилера Toshiba Medical Systems Corporation.
За умовами початкового контракту вартість ангіографа становила 401 тис. Євро (за курсом НБУ на день здійснення оплати – 10,13 млн. Грн.), Що більш ніж в два рази нижче витрачених бюджетних коштів.
“Для приховування реальної вартості товару і злочинної схеми розкрадання коштів, фірма” Сінергус “перерахувала на рахунок” Medlogistics GmbH “, для подальшого отримання” InMed sro “, 10,6 млн. Грн. (В євро) в якості оплати за зовсім іншими, раніше вже виконаним контрактами. Решта 14,76 млн грн, як різницю коштів від реальної вартості товару і отриманою сумою від обласної лікарні, “Сінергус” перерахувало на свій депозитний рахунок “, – повідомили” Наші гроші “.
Додамо, що столичні правоохоронці викрили схему закупівлі старого обладнання під виглядом нового. За даними слідства до корупційних тендерів, зокрема, знову причетна словацька фірма “InMed sro”.

You may also like...