У Маріуполі інспектори брали по $ 140 тис. На місяць хабарів за атестацію моряків

У місті Маріуполь (Донецька область) співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали за хабарництво начальника Маріупольського регіонального філіалу Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків. Про це в четвер, 4 серпня, повідомив прес-відділ СБУ.
«Співробітники Служби безпеки України викрили у хабарництві начальника Маріупольського регіонального філіалу Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків», – йдеться в повідомленні.
Правоохоронці встановили, що керівник разом з підлеглим через фірму-посередника систематично отримували гроші за видачу «паспортів моряка».
«Вони оформляли документи без проведення необхідної підготовки та перевірки якості навчання кандидатів. Чиновники також забезпечували формальну здачу іспитів в Державній кваліфікаційній комісії інспекції », – заявили в службі безпеки.
Співробітники спецслужби задокументували видачу незаконних документів більше 250-ти майбутнім морякам.
«В залежності від ситуації, розмір хабара становив півтори-дві тисячі доларів США. За попередніми оцінками чиновники заробляли, в середньому, сто сорок тисяч американських доларів на місяць », – заявили в СБУ.
Правоохоронці «взяли» комерсанта-посередника в офісі під час отримання майже 1,5 тисячі доларів від чергового кандидата. Начальника філії та старшого спеціаліста інспекції оперативники СБ України затримали на робочих місцях після оформлення неправомірних документів на ім’я цього моряка.
Під час обшуків в офісах фірми посередника і службових кабінетах чиновників правоохоронці вилучили незаконно оформлені пакети документів і «чорну бухгалтерію», яка доводить систематичне отримання грошей від претендентів на видачу паспорта.
Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

You may also like...