У Держприкордонслужбі провели заходи щодо викриття протиправних схем

Протидія корупції – один із пріоритетних напрямків діяльності Держприкордонслужби.
Ця робота проводиться системно і на всіх рівнях в тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами.
Так, тільки протягом доби в результаті ретельно спланованих наступальних заходів представників власної безпеки відомства, працівників СБУ та військової прокуратури на різних ділянках кордону викрили одразу кілька злочинних схем, в яких були задіяні, в тому числі, і військовослужбовці Держприкордонслужби.
Зокрема, прикордонниками спільно з СБУ та під процесуальним керівництвом військової прокуратури Харківського гарнізону викрито стійкий канал по незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Заходи були проведені в рамках кримінального провадження внесеного в ЕРДР. До злочинної групи входили 5 військовослужбовців Харківського прикордонного загону, 2 з яких вже вручено повідомлення про підозру. Ще один викликаний на допит і ставиться питання про оголошення підозри. За свої діяння вони отримували неправомірну вигоду.
Під час обшуку приміщень та автотранспорту цих військовослужбовців вилучено грошові кошти в розмірі понад 5000 доларів, значна кількість імміграційних карток та інші документальні докази зазначеного порушення.
Крім того, в Рівненській області, в результаті реалізації спільних заходів співробітників внутрішньої безпеки прикордонного відомства та СБУ спільно з прокуратурою, викрили одного з офіцерів Луцького загону та співробітники СБУ, які сприяли незаконному видобутку бурштину.
За це прикордонник вимагав та отримував неправомірну вигоду, а також надавав певну інформацію. Під час обшуків у нього знайшли кошти, в тому числі і помічені спецзасоби, а також мобільні телефони, які використовувалися в злочинній діяльності.
Також сьогодні в ході реалізації матеріалів кримінального провадження, спільними діями співробітників СБУ, внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби під процесуальним керівництвом військової прокуратури, затриманий на хабарі інспектор прикордонної служби Чопського загону.
Військовослужбовець сприяв незаконному переміщенню товарів через державний кордон України та отримував за це хабарі на загальну суму 270 тисяч гривень. Затримали його під час отримання частини неправомірної вигоди в розмірі 5600 доларів США. Тривають слідчі дії.
Як уже повідомляла Держприкордонслужба, для своєчасного попередження загроз на державному кордоні окремі керівники кожного разу заслуховуються на колегії Адміністрації відомства і в разі серйозних недоробок щодо протидії зловживанням серед персоналу щодо останніх приймаються принципові дисциплінарні і кадрові рішення.
Так, на останньому засіданні також було замінено 4 керівників органів охорони держкордону і призначено 5 керівників нових оперативно-розшукових управлінь. Підрозділи внутрішньої та власної безпеки продовжують посилювати заходи по протидії корупції та попередження негативних проявів у майбутньому.
Відзначимо, що одним з основних принципів Держприкордонслужби є відкритість, прозорість і діалог з суспільством. Керівництво відомства не має наміру замовчувати будь-які протиправні та корупційні дії прикордонників. Українська громадськість повинна бути максимально поінформована не тільки про позитивні успіхи, а й про ганебні вчинки військовослужбовців.
Зараз Державна прикордонна служба України продовжує очищення своїх рядів від корупціонерів.
Тільки прийняття таких наступальних заходів призведе до позитивних зрушень на цьому тернистому шляху.

You may also like...