Суди більше року не розглядають справи від НАБУ і САП

Із 68 кримінальних проваджень, в яких НАБУ і САП скерували обвинувальний акт до суду, 24 залишаються без судового розгляду.
Про це у понеділок повідомляє прес-служба НАБУ.
“При цьому деякі справи перебувають поза увагою служителів Феміди понад рік. “Рекордсменом” за параметром затримки розгляду у суді є провадження стосовно судді Сєвєродонецького міського суду (відома у ЗМІ як “Суддя з нерухомістю в Іспанії”), яке вже 15 місяців перебуває без руху в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області”, – сказано у заяві.
Вказується, що понад рік не розглядається справа про незаконний вплив на Міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса.
“Серед причин затягування розгляду справ у судах: проблеми з визначенням підсудності, зайнятість та відвід служителів Феміди, неявка учасників процесу, повернення обвинувального акту прокурорам САП, тривалий розгляд в апеляційній інстанції тощо”, – повідомляє НАБУ.

Як відомо, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник наполягає на створені в Україні окремого Антикорупційного суду. За словами Ситника, без такого суду справи, пов’язані з великою корупцією топ-чиновників, можуть розглядатися 10 років.

You may also like...