Результати діяльності за 2013 рік

Про діяльність Центрального статутного органу –

Національного Координаційного Комітету

сприяння протидії корупції»

за 2013 рік

За 12 місяців 2013 року до Центрального статутного органу Комітету надійшло 130  документів, проти 112 у 2012 році , у тому числі звернень громадян України та юридичних осіб.

За результатами вивчення цих документів Комітетом підготовлено 177 звернень (запитів, листів, клопотань, скарг) проти 161 у 2012 році до державних органів, установ та організацій, відповідно до належності.

За короткий період діяльності Комітет активно займався захистом та відстоюванням в конституційних правах громадян, фізичних та юридичних осіб. які зверталися за допомогою до Комітету.

Так, за результатами спільної діяльності працівників Комітету та Голосіївського РУ ГУ МВС  України в м. Києві розшукано та повернуто законному власнику, потерпілому, громадянину Р., викрадений декілька років тому автомобіль марки «Тойота».

На протязі року Комітет всіляко намагався не допустити створення загроз національної безпеки та захисту інтересів громадян  міста Києва  через усунення незаконних рішень, що були пов’язані з ліквідацією Відділу виробництва препаратів крові  Київського міського центру крові (КМЦК).

Так, 16 лютого 2013 року на виконання наказу Головного управління охорони здоров’я КМДА від 15.11.2012 року №482 «Про закриття відділу виробництва препаратів крові Київського центру крові Головного управління охорони здоров’я виконавчого органу міської ради» головним лікарем КМЦК видано наказ від 16.11.2012 №81-од  «Про закриття відділу виробництва препаратів крові» та вирішено закрити Відділ виробництва препаратів крові 16 лютого 2012 року.

Комітет вважає, що окремі посадові особи  через неналежне ставлення до виконання своїх посадових обов’язків чи з іншої особистої зацікавленості всіляко перешкоджають діяльності структурного підрозділу – Відділу виробництва препаратів крові та грубо порушують Конституцію і закони України.

Попри те, що Міністерством охорони здоров’я України Київському міському центру крові видано ліцензію на провадження господарської діяльності з переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів:  номер АГ 602447, початок дії – 23.06.11,  строк –  необмежено, прийнято рішення про його ліквідацію попри те, що Київський міський центр крові є єдиним спеціалізованим медичним закладом, що виробляє білкові препарати з плазми крові для потреб лікувально – профілактичних закладів охорони здоров'я м. Києва і видає їх безкоштовно.

Безпечність,  якість та ефективність препаратів, які безпосередньо виготовляє відділ КМЦК доведені на протязі 40 років та постійно знаходиться під контролем провідних фахівців ДУ "Інститут гематології та трансфузіології НАМН України та Державної служби лікарських засобів МОЗ України. Рекламацій на виготовлені препарати не надходило.

Відділ виробництва препаратів крові оснащений сучасним технологічним обладнанням водопостачання та ультрафільтрації. За останні три роки Відділом виробництва препаратів крові КМЦК вироблено та забезпечено понад 80  клінік міста розчином альбуміну в кількості 1161 л, імуноглобуліном нормальним в кількості 16444 доз,  імуноглобуліном  антирезусRh0(D)людини в кількості 2127  доз,  імуноглобуліном антистафілококовим людини в кількості 3528 доз.

Важливість забезпечення киян цими препаратами недооцінена.

Закриття відділу виробництва препаратів крові у КМЦК є неприпустимим, оскільки погіршить забезпечення лікувально-профілактичних закладів міста Києва препаратами для надання повноцінної медичної допомоги хворим на тяжкі захворювання.

Більше того, якщо на даний час, препарати крові, виготовлені з донорської плазми за бюджетні кошти (яка має терміни та умови зберігання), то після того, як ці запаси буде вичерпано, невідомо яким чином вони будуть поповнюватися.

Конкретних відповідей уповноважені органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи не надають, повідомляють тільки про певні плани реформування процесу виробництва та переробки плазми крові. Проте наміри не є гарантією для населення, їх втілення залежить від чисельних факторів.

КМЦК забезпечує більш 80 клінік міста Києва безкоштовно препаратами крові. На даний час КМЦК має запас 10% розчину альбуміну 140л.

На випадок політтравм, ожогових опіків, хірургічних втручань та будь-яких інших надзвичайних ситуацій в місті Києві відсутність Відділу з виробництва препаратів крові вкрай негативно відобразиться на лікуванні хворих.

Крім того, Комітет призначив керівників обласних осередків –  начальників Департаментів в АР Крим, Запорізькій та Миколаївській області.

Також налагодив співпрацю з органами державної влади, правоохоронними органами та іншими громадськими організаціями аналогічного спрямування. З окремими з них підписані меморандуми про співпрацю.

Упродовж року підготовлено та підписано ряд наказів з питань статутної діяльності Комітету, щодо упорядкування структури осередків Комітету, про прийом та призначення на громадських засадах на відповідні посади членів Комітету, всього підписано 80 наказів.

З метою посилення демократичного цивільного контролю за діяльністю державних органів, підвищення ефективності взаємодії інститутів громадянського суспільства при формуванні та реалізації державної політики у сфері державної служби підготовлено та подано пропозиції до положення про Громадську раду Національного агентства України з питань державної служби.

 

Голова Комітету Борсук Є.І.