Стала відома трійка претендентів на пост глави Антикорупційного бюро

Один з чотирьох кандидатів на пост глави Національного антикорупційного бюро Яків Варічев не пройшов спецперевірку, тому комісія у вівторок визначить претендентів для подання Президентові з решти трьох. Про це ВВС Україна повідомив секретар конкурсної комісії Євген Захаров.
Спеціальну перевірку проводили в Адміністрації Президента, залучаючи фіскальну службу, МВС і СБУ.
Головні питання до кандидатів виникали щодо їх декларацій про доходи, де «вказані смішні суми доходів». «Один з чотирьох кандидатів на пост глави НАБ не пройшов спеціальну перевірку. Як мені повідомляли, це пан Варічев, але документів я ще не бачив », – заявив Захаров.
Нагадаємо, з 170 претендентів комісія вибрала чотирьох кандидатів, яких передала на перевірку в АП.
Найбільше голосів членів комісії – сім – набрав Віктор Чумак, депутат Ради від «Блоку Петра Порошенка» і заступник голови комітету по боротьбі з корупцією.

Другим став Артем Ситник. Йому 35 років, він працював слідчим прокуратури в Кіровограді, потім у Київській області. У 2011 році пішов зі служби і працює адвокатом.

Третій претендент, який не пройшов перевірку – Яків Варічев. Варічев працює адвокатом, а раніше був слідчим. Починав роботу слідчим у Єнакієвому Донецької області ще при СРСР, потім його забрали в Москву слідчим з особливо важливих справ Генпрокуратури СРСР. Він розслідував корупційні справи в Середній Азії і Азербайджані. Після розпаду Союзу Варічев повернувся в Україну, але через хворобу дитини переїхав до Іспанії. Двоє його дітей зараз там працюють адвокатами і є громадянами Іспанії, проте він повернувся в Україну.

Четвертий претендент – Микола Сірий, адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені Корецького.
Претенденти на пост глави бюро з числа іноземців не пройшли відбір через відсутність громадянства, незнання державної мови чи поважного віку. Серед них були колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, колишній заступник генпрокурора Грузії Давид Сакварелідзе і представник діаспори з США, помічник федерального прокурора Богдан Витвицький.

You may also like...