Ситник: Без антикорупційного суду реформи не буде

Директор Національного антикорупційної бюро Артем Ситник вважає, що якщо не створити Спеціалізований антикорупційний суд, антикорупційна реформа приречена на провал.
Про це він сказав у середу під час експертної дискусії в Києві на тему антикорупційних ризиків у судовій системі, передає “Інтерфакс-Україна”.
Він також назвав обманом ініціативу створення антикорупційних палат замість відповідного суду.
Ситник зазначив, що Україні необхідний антикорупційний суд як спеціалізований орган для окремої категорії справ, а у Верховному Суді має бути створена антикорупційна палата, вже як касаційна інстанція.
“Важливо створення саме першої інстанції, тому що перша інстанція вирішує, чи є докази для винесення обвинувального вироку”, – підкреслив директор НАБУ.
Він зазначив, що в цьому по суті немає нічого нового, оскільки в Україні вже функціонують спеціалізовані суди.
“Ми бачимо, що розгляд таких справ (щодо корупції – ред.) пов’язаний з особливим тиском на суддів, з особливими умовами розгляду цих справ”, – зазначив Ситник, додавши, що “створення такого суду в першу чергу прибирає об’єктивні причини, які заважають розгляду справ, які ми вже передали до суду”.
Коментуючи заяви про можливість створення антикорупційних палат замість такого суду, директор НАБУ сказав: “З’являється такий варіант створення палат – це дуже цинічний обман, який фактично не тільки не поліпшить, а й погіршить ситуацію, тому що держава визнала, що необхідно проводити судову реформу… а пропонується з тих суддів, які зараз працюють… створити спеціалізовані палати”.
За його словами, ініціатива створення антикорупційних палат в районних та апеляційних судах виглядає “цинічною спекуляцією”, оскільки потребує близько 2 тисяч антикорупційних суддів.
Директор НАБУ пояснив, що єдиний конституційний формат створення антикорупційної палати – тільки в касаційній інстанції.
“Пропонується створення окремої гілки спеціалізованих судів і все… якщо цей суд не буде створений… в 2018 році, то, на моє переконання, вся антикорупційна реформа приречена на провал, тому що всі арешти, затримання та рішення у вигляді направлення справ до суду… не влаштовують ні суспільство, ні наших стратегічних міжнародних партнерів”, – підсумував Ситник.
У цьому контексті він висловив переконання, що зараз “найвдаліший момент, щоб адміністрація президента внесла цей законопроект до парламенту… І парламент повинен довести наявність у нього політичної волі, щоб завершити антикорупційну реформу, яка так вдало починалася, але гальмується у зв’язку з тим, що зараз просто банально немає судової інстанції, яка здатна поставити крапку в резонансних справах”.

You may also like...