СБУ викрила “дерибан” 32 млн у Міноборони, під підозрою ексзаступник міністра

У Службі безпеки України заявили, що контррозвідка викрила механізм привласнення 32 млн грн Міноборони, організований за сприяння колишніх військових високопосадовців, у тому числі одного з заступників міністра.
Деталі: Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2017-19 років власник одного з чернігівських комерційних підприємств уклав два договори з Міноборони загальною вартістю понад 100 мільйонів гривень. Один з контрактів передбачав поставки пристроїв для систем захисту бойових гелікоптерів.
СБУ з’ясувала, що за сприяння колишніх військових високопосадовців, у тому числі одного з заступників міністра, підприємець значно завищив вартість продукції військового призначення.
Частину перерахованих МО коштів підприємець, використавши низку підконтрольних підприємств, перевів у готівку через проведення фіктивних безготівкових операцій. Виведені гроші були привласнені учасниками оборудки.
За попередніми підрахунками СБУ, сума збитків, завданих зловмисниками державному бюджету, становить понад 32 мільйони гривень.
Силовики провели низку обшуків у військових підрозділах відповідальних за закупівлю продукції, зокрема Києві, Харкові та Чернігові. Правоохоронці вилучили фінансову та платіжну документацію, печатки комерційних структур, задіяних у схемі.
Кримінальне провадження розпочато за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
В СБУ повідомили, що серед фігурантів справи є один чинний співробітник Міноборони. Правоохоронці продовжують працювати над встановленням всіх осіб, причетних до злочину.

You may also like...