Рада прийняла «антирейдерський» закон

Парламент посилив захист приватного бізнесу.
Верховна Рада прийняла закон, що зобов’язує надавати державним реєстраторам оригінали, а не ксерокопії рішень про зміну власників підприємства, для внесення змін до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Передбачається, що зміни допоможуть бізнесу захиститися від рейдерства.
За прийняття закону №1475 про внесення змін до закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” проголосували 227 депутатів при необхідних 226.
Прийняти цей закон вдалося не з першої спроби. Спікер парламенту Володимир Гройсман виносив на голосування повернення закону на розгляд після першої невдалої спроби, а також неодноразово проводилися сигнальні голосування.
Глава комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив, що поправки, запропоновані депутатами із залу, слід оформити в окремі законопроекти. “Я пропоную сьогодні прийняти цей законопроект в цілому. Всі наступні поліпшення будемо робити через окремі законопроекти, ми будемо їх в комітеті з питань промислової політики і підприємництва обов’язково підтримувати”, – сказав він. За словами Галасюка, даний закон буде позитивним сигналом бізнесу.
Як вказується в пояснювальній записці, згідно з діючими нормами, реєстрація змін складу засновників підприємства, зміни керівника підприємства або свідоцтва про державну реєстрацію здійснюється не за поданням державного реєстратора оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів, а на підставі ксерокопії такого рішення. Надання звичайної, навіть не завіреної належним чином, ксерокопії дозволяє отримати контроль над юридичною особою, розпоряджатися його власністю. Це дає можливість усувати власників суб’єктів підприємницької діяльності від керівництва належними їм юридичними особами. Також відсутність оригіналів рішень у державних реєстраторів унеможливлює та притягнення до відповідальності осіб, винних у рейдерському захопленні.
Як повідомлялося, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. Норма забороняє внесення змін до Єдиного державного реєстру за підробленими документами, зокрема, по незасвідченою ксерокопиям рішень про зміну власників підприємства.

You may also like...