Проти посадових осіб «Укрзалізниці» відкрито близько 400 кримінальних справ

Близько 400 кримінальних справ уже порушено проти різних посадових осіб «Укрзалізниці», повідомив в ефірі «Громадського» міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
«Це питання і посадових призначень, і пасажирських перевезень. Вся ця система не може триматися на одній людині – ми говоримо про сформовані стійких групах впливу, які ми хочемо зупинити. “Укрзалізниця”, на жаль, далека від того, щоб бути ідеальною. Ми також справа з групами зовнішнього тиску і впливу », – цитує медіапортал коментар міністра щодо масовості порушень в« Укрзалізниці ».
Також В. Омелян повідомив, що до кінця року міністерство планує ввести ще одну електронну систему, яка забезпечить прозорість усього процесу будівництва інфраструктурних об’єктів.
«Ми не полюємо на відьом, ми полюємо на корупціонерів. Якщо реформування “Укрзалізниці” і “Укрпошти” буде успішним, ми покажемо іншим, що ми рухаємося в правильному напрямку », – зазначив міністр.
Як повідомлялося 25 липня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затримали начальника департаменту планування і контролю закупівель ПАТ «Укрзалізниця».
Раніше, 15 липня, Солом’янський районний суд м.Києва, розглянувши клопотання детективів НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в сумі 2 млн 856 тис. Грн для колишнього заступника директора ПАТ «Укрзалізниця» – «Центр забезпечення виробництва» (раніше – «Укрзалізничпостач»).
13 липня, суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для начальника профільного відділу ДП «Укрзалізничпостач», який був членом комітету з конкурсних торгів та, за версією слідства, грав роль виконавця в корупційній схемі.
12 липня детективи НАБУ затримали заступника директора ДП «Укрзалізничпостач», начальника профільного відділу ДП, а також куратора учасників торгів. Для кожного з них детективи і прокурори САП просили суд обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі, не меншому суми збитків, завданих державі – понад 20 млн грн.
Прес-служба Бюро повідомила, що посадові особи філії ПАТ «Укрзалізниця» – «Центр забезпечення виробництва» викрадали кошти, штучно завищуючи вартість при проведенні державних закупівель.
«Згідно з вказаною схемою, протягом 2015 року службові особи ДП спільно з представниками суб’єктів господарювання штучно завищували вартість предметів закупівлі на суму понад 20 млн грн (при ціні договору поставки близько 55 млн грн), забезпечували оплату, легалізували отримані кошти», – інформували в НАБУ.
Згідно з інформацією, детективи НАБУ затримали трьох осіб: заступника директора ДП – голови комітету з конкурсних торгів та начальника профільного відділу ДП – члена комітету з конкурсних торгів, а також куратора учасників торгів.

You may also like...