Прокуратура: У Запоріжжі посадовці вузу продавали дипломи іноземцям

Співробітники прокуратури, спільно з управлінням Служби безпеки та Нацполіції Запорізької області викрили посадовців одного з державних вузів Запоріжжя, які зараховували до навчального закладу іноземців за підробленими документами.
Про це повідомляє прокуратура Запорізької області.
Також слідство встановило, що крім іншого іноземці, які отримували диплом, не проходили навчання і приїздили до України виключно для вирішення фінансових питань.
“За свою допомогу посадовці одержували відповідну винагороду. Крім того, привласнювали кошти, які безпідставно були отримані ними від студентів у якості сплати за навчання”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що також у схемі була задіяна комерційна структура, яка займалася пошуком кандидатів з числа іноземних студентів та забезпечувала їх прибуття на територію України, у разі такої необхідності.
Повідомляється, що правоохоронці провели санкціоновані обшуки у приміщеннях вищого навчального закладу, а також згаданої комерційної структури та за місцем мешкання фігурантів та вилучили відповідні документи та понад 110 тисяч доларів США та 70 тисяч євро.

Наразі досудове розслідування проводиться за ч.1 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Винним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

You may also like...