Національний Координаційний Центр сприяння протидії корупції

Міжнародна діяльність

Міжнародний центр перспективних досліджень

Надіслати звернення

Надіслати офіційне звернення Директору Центра

Реформування судової системи

Проблема хабарництва в українських судах призводить до погіршення ефективності судових процесів.

Проблема хабарництва в українських судах призводить до погіршення ефективності судових процесів.
Про це 14 вересня в інформаційному агентстві “Інтерфакс-Україна” на прес – конференції розповіли виконавчий директор “Transparency International Ukraine” Ярослав Юрчишин, керівник судового напрямку TIU Федір Орищук та старший аналітик організації Дмитро Якимчук.

“Брак реформ у системі правосуддя – головна причина невдач України в антикорупційній боротьбі. Часто хабарники та розкрадачі державного бюджету уникають належного покарання, тому не бояться повторювати злочинні дії знову і знову. Підґрунтям цього є недосконала робота судової гілки влади, залежність та корумпованість суддів.
Компанія “Transparency International Ukraine” вітає запуск електронної системи декларацій і має надію, що невдовзі там з’являться правдиві відомості про майно та доходи чиновників”, – заявив Дмитро Якимчук.
“Крім цього, важливо проводити моніторинг Єдиного реєстру судових рішень, порівняння судових вироків проти корупціонерів між собою, а також дослідження деталей та нюансів суддівських рішень. В Україні має бути запущений процес реформування судів, а справи проти корупціонерів мають розглядати виключно в антикорупційних судах”, – наголосив Федір Орищук.
У коментарі кореспонденту ІНФОРМАТОРа Ярослав Юрчишин зазначив, що серед 25 справ щодо судочинства, переданих до суду, 10 стосуються хабарництва у суді.
“Як бачимо, відсоток корумпованих суддів дуже високий. Тому в Україні, на жаль, судовий процес є неефективним. Раніше, під час конкурсу на посаду прокурора на першому етапі відбору розглядали одинадцять претендентів, наразі – трьох”, – додав Юрчишин.
Нагадаємо, 9 серпня детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США.

Global Shelter Cluster (GSC)

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Управління з координації гуманітарних питань (УКГП)

НКЦСПК Всі права захищенні 2005 - 2024