Порошенко: Судова реформа – найочікуваніша в суспільстві

На думку президента України Петра Порошенка, судова реформа є гарантією приходу в країну інвестицій та ефективної боротьби з корупцією.

Президент України Петро Порошенко має намір на цьому тижні внести до Верховної Ради України узгоджений проект судової реформи.
Про це глава держави заявив в ході відкриття 14-го засідання Національної ради реформ, повідомляє прес-служба президента.
На думку Порошенка, судова реформа є гарантією приходу в країну інвестицій, ефективної боротьби з корупцією. Він вважає, що завдяки реформі винні в корупційних діях будуть не тільки затримані, але й покарані.
“Судова реформа – це гарантія справедливості”, – резюмував президент України.
Порошенко висловив надію, що в ході обговорення 9 листопада “консенсус буде знайдено, і Верховна Рада прийме ці зміни в першому читанні на поточній сесії з тим, щоб на наступній сесії ухвалити їх остаточно”.
У вересні Конституційна комісія підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України в частині проведення судової реформи. Відповідно до законопроекту, передбачено оновлення суддівського корпусу шляхом процедури оцінки, за результатами якого судді, які не відповідають критеріям професіоналізму, будуть звільнені.
Наприкінці жовтня Венеціанська комісія позитивно оцінила пропозиції української сторони щодо реформи судової системи. У комісії уклали, що реформа дозволить перезавантажити судейcкій складу в Україні.
6 листопада глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер нагадав Порошенку, що прогрес у реформах в галузі боротьби з корупцією є одним із пріоритетів для досягнення безвізового режиму між Україною та ЄС.

You may also like...