Під час зустрічі з першим помічником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Іваном Шимоновичем у Нью-Йорку жінки-депутати Верховної Ради закликали збільшити гуманітарну допомогу Україні

Збільшити гуманітарну допомогу Україні, зокрема, для подолання наслідків війни, розв’язаної Російською Федерацією на Донбасі та для вирішення проблем переселенців, закликала українська делегація жінок-депутатів Верховної Ради України під час зустрічі з першим помічником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Іваном Шимоновичем. Народні депутати Ірина Геращенко, Марія Іонова та Ірина Луценко, що були присутні на зустрічі, поінформували високого представника ООН про порушення мінських угод бойовиками та Російською Федерацією і необхідність посилення моніторингових та гуманітарних місій, які фіксуватимуть порушення прав людини, зокрема, жінок і дітей на Донбасі.
Також жінки-депутати зазначили, що наполягатимуть на якнайшвидшій ратифікації Стамбульської конвенції Верховною Радою, приєднання до якої створить додаткові механізми захисту прав жінок і дітей від насильства.
На думку жінок-політиків, сьогодні Україна має активізувати роботу по збору і систематизації доказів порушення прав людини, знущань, жорстокості до дітей і жінок на Донбасі. Українська делегація звернулася до представника ООН з пропозицією сформувати спеціальну групу експертів, що допоможуть у зборі фактажу, свідчень та інформації про порушення прав жінок та насильства над ними.
Політики розповіли про визначну роль жінок в миротворчих процесах в Україні, про героїчну роботу волонтерок, жінок, що допомагають армії і переселенцям. Як приклад героїзму вони навели позицію Надії Савченко, що вже вісім місяців утримується у російській в’язниці.
Народні депутати зазначили, що виступають за посилення ролі жінок у прийнятті політичних рішень і поінформували про роботу міжфракційного об’єднання “Рівні можливості” у Верховній Раді.
У зустрічі також взяли участь представники уряду, зокрема, заступник міністр закордонних справ України Сергій Кислиця, заступник міністра соціальної політики питань європейської інтеграції Сергій Устименко та Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.

You may also like...