Патентами і справами про корупцію займуться окремі суди. Реформа чекає і Верховний суд України

В Україні хочуть створити два нових суди – Вищий антикорупційний і Вищий патентний. За словами міністра юстиції Павла Петренка, перший розглядатиме тільки кримінальні справи, які буде розслідувати Національне антикорупційне бюро, а другий займеться питаннями інтелектуальної власності. За словами Петренка, їх впровадження може зайняти близько двох років.
Крім того, реформа чекає і Верховний суд України (ВСУ). “У нас є узгоджена позиція про те, що буде повністю оновлений Верховний суд – персональний склад, нові функції, які будуть значно ширше”, – розповів Петренко. За його словами, є і другий блок питань – ліквідація спеціалізованих судів. Зокрема, в Україні зникнуть Вищий госпсуд, Вищий адмінсуд і Вищий спеціалізований суд по кримінальних справах. У міністерстві планують передати їх функції відповідним палатам або підрозділам вже оновленого ВСУ.
За словами експерта з правових питань Андрія Бузарова, для створення двох нових судів треба буде прийняти законопроект, який регулює їх діяльність.
Крім того, необхідний також спецнаказ президента України. Експерт відзначає, що юридично процедура дуже складна. “Ліквідація судів – це всього лише зміна форми, але зміст і проблеми залишаться ті ж – бюрократія і корупція. У нас 20 років змінюють постійно судову систему. І вже була ситуація, коли у Верховному суді були палати, наприклад, з розгляду госпсправ. Тобто, по суті, це будуть ті ж самі суди, і туди підуть працювати ті ж самі судді”.

You may also like...