ОБСЄ та місія Євросоюзу допоможе Україні реформувати судову систему

Відповідний меморандум підписали Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба і глава Консультативної місії ЄС з реформування цивільного сектора безпеки Калман Міжей.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба і глава Консультативної місії ЄС з реформування цивільного сектора безпеки Калман Міжей підписали меморандум про співпрацю. Мета – допомогти Україні реформувати сферу безпеки і правосуддя.
У меморандумі підкреслюється, що його сторони підтримають Україну у проведенні законодавчих реформ. Судова реформа повинна бути прозорою і відповідати міжнародним стандартам, а реформа про поліцію – нести всеосяжний характер і мати підтримку громадськості, сообщаетофіціальний сайт ОБСЄ.
“Спільними зусиллями ми можемо зробити багато, щоб допомогти українцям побудувати професійну систему правоохоронних органів, яка буде прозорою, ефективною і орієнтованої на права людини”, – заявив Верба.

Координатор проектів ОБСЄ працює в Україні з 1999 року. Його мета – підтримати країну в адаптації законодавства та інших процесах, які будуть відповідати вимогам сучасної демократії.
Консультативна місія ЄС діє в країні з липня минулого року, отримавши дворічний мандат від Ради ЄС. Місія покликана надати державним органам України підтримку, консультації та рекомендації щодо реформи цивільного сектора безпеки, у тому числі верховенства права.
Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що для проведення реформ і боротьби з корупцією потрібно повністю замінити весь суддівський корпус.
Про створення національної поліції було оголошено 23 вересня 2014. В даний момент патрульна поліція працює тільки в Києві, а в Одесі, Львові та Харкові вона з’явиться восени. Тим часом останній соцопитування показало, що створення патрульної поліції підтримують 82% киян.

You may also like...