Нацагентство з протидії корупції запрацює до кінця року – Петренко

До кінця 2015 року буде проведено конкурсний відбір членів Нацагентства з протидії корупції, а також буде розроблена система електронного декларування доходів чиновників
Фото rian.com.ua
Національне агентство з протидії корупції має повноцінно запрацювати до кінця 2015 року. Про це після зустрічі з європейськими експертами з питань боротьби з корупцією на чолі з директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан заявив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, до цього часу буде проведено конкурсний відбір членів агентства, а також буде розроблена система електронного декларування доходів чиновників.

“Наше спільне завдання – і я переконаний, що ми з нею впораємося до кінця року – забезпечити функціонування цього органу, щоб з наступного року всі державні службовці всіх рівнів подавали декларацію в електронному вигляді. Повинен бути моніторинг стилю їхнього життя, щоб чиновники, нечисті на руку, були звільнені і притягнуті до відповідальності “, – зазначив міністр.

Він також додав, що система електронного моніторингу декларацій стане “серйозною превенцией, бо чиновник буде думати, що він вписує в декларацію”. “Якщо він буде вносити неправдиві дані, то крім звільнення, він також буде притягатися до відповідальності”, – додав глава Мін’юсту.

Крім того, Петренко зазначив, що вже найближчим часом в уряді буде створена міжвідомча робоча група з підготовки роботи Агентства. У неї, зокрема, мають увійти представники Кабінету міністрів та інших органів влади. Саме на створення такої групи як частини підготовки до активної фази превентивної боротьби з корупцією наполягають європейські експерти на чолі з представниками Світового банку.

У свою чергу представники експертної групи високо оцінили роботу української влади в питанні боротьби з корупцією і закликали до активізації впровадження практичних механізмів – Нацагентства з попередження корупції та Національного антикорупційного бюро.

“Україна досягла значного прогресу в боротьбі з корупцією, але ще багато потрібно зробити для її продовження. У суспільстві є великий запит на роботу антикорупційних органів. Після створення законодавчої бази для боротьби з корупцією необхідно якомога швидше переходити до практичних кроків”, – зазначив Чімяо Фан.

За його словами, функціонування превентивного антикорупційного органу (Національного агентства з попередження корупції) необхідно для впровадження повноцінних механізмів протистояння корупції. “Світовий банк підтримує вас. Однак є технічне питання: необхідно створити міжвідомчу робочу групу з підготовки роботи такого агентства. До її складу мають увійти представники Кабінету міністрів і Адміністрації Президента”, – додав Чімяо.

За словами Петренка, крім міжвідомчої комісії, необхідно також якнайшвидше організувати конкурс з обрання членів Національного агентства з попередження корупції, щоб орган почав функціонувати. Він додав, що на сьогоднішній день громадськість вже вибрала своїх представників у комісії, які будуть відбирати членів Набк, і тепер очікується подання відповідних кандидатів від Верховної Ради і Президента. “Ми розраховуємо, що членів Набк комісія вибере не пізніше середини липня”, – додав міністр.

You may also like...