НАБУ: Сліди української корупції знайшли в 41 країні

Детективи НАБУ встановили компанії з 10 країн світу, за участю яких з України було виведено мільярди
Детективи бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних процесах.
Національне антикорупційне бюро України направило 161 клопотання про міжнародну правову допомогу в компетентні органи 41 держави, найбільше – в Латвію, Великобританію, Австрію, Швейцарію та Кіпр. Географія звернень охоплює майже всі континенти, повідомляє прес-служба НАБУ.
У бюро зазначили, що іноземні банки і компанії причетні до принесення більше третини всіх збитків від злочинів, які розслідує НАБУ.
“Зараз детективи НАБУ встановили комерційні структури щонайменше з 10 країн світу, за участю яких з України було виведено понад 2,27 млрд гривень, 428 млн доларів, 4,3 млн євро і 825 тисяч фунтів стерлінгів”, – йдеться в повідомленні.
Так, наслідком була встановлена ​​причетність іноземних суб’єктів до корупційних схем, реалізованих в ряді українських державних компаній: Укргазвидобування, Електроважмаш, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, Державна продовольчо-зернова корпорація України, Адміністрація морських портів України, Одеський припортовий завод та інші.
За даними НАБУ, кінцевими бенефіціарами іноземних компаній-учасниць корупційних схем найчастіше є громадяни України, а самі компанії, як правило, виконують роль посередника, який за сприяння топ-менеджменту держпідприємства купує його продукцію за цінами нижче ринкових або навпаки – постачає обладнання або сировину для потреб ДП за завищеними цінами.
“При цьому доходи, отримані злочинним шляхом, виводяться за кордон і використовуються як з метою створення в Україні нових корупційних схем, так і для фінансування приватних потреб їх організаторів (покупка нерухомості, оплата за навчання дітей, медичне обслуговування тощо)”, – сказано в повідомленні.
“Прописані” такі компанії найчастіше в Великобританії і на Кіпрі, де низьке оподаткування, спрощена фінансова звітність і високі гарантії конфіденційності. Банківські операції найчастіше здійснюються через фінансові установи в Латвії та Австрії, оскільки місцеві банки працюють швидко і мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці.
У НАБУ додали, що його детективи здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних процесах (станом на 31 березня 2017 року). Сукупний розмір предмета злочинів, які розслідуються, перевищує 85 млрд гривень.
Як повідомляв Кореспондент.net, НАБУ розслідує 49 кримінальних справ по корупції на державних підприємствах. Сумарні збитки, завдані цими підприємствами, становлять понад 20 млрд гривень.

You may also like...