НАБУ початок розслідування проти НБУ та Фонду гарантування вкладів

Детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження, в рамках якого перевірять діяльність Національного банку України та Фонду гарантування вкладів. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко, передає УНН.
“На підставі мого рапорту НАБУ початок розслідування діяльності Гонтаревої і Ворушиліна. Кримінальне провадження зареєстровано в ЕРДР під №52017000000000006 по ч.3 ст.365-2 Кримінального кодексу України.
У рапорті я підняв питання про махінації з активами ліквідованих банків на суму близько 315,6 млрд грн і про можливу причетність до таких махінацій голови НБУ і директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Йдеться про штучне заниження вартості активів 68 банків, що ліквідуються з 415 млрд грн до 99,4 млрд грн, з метою продажу таких активів за безцінь підконтрольним суб’єктам, що в свою чергу призводить до плачевних наслідків для економіки і до масових невиплат боргів вкладникам таких банків ” , – зазначив він.
В.Куценка сподівається, що в рамках цієї кримінальної виробництва вдасться притягнути до відповідальності керівників банківської сфери України “за все ті неподобства, які робляться з фінансовою системою України”.
При цьому прокурор закликав громадськість допомогти в цьому розслідуванні.
“Ми не повинні дозволити нікому зам’яти і закрити цю справу, і в черговий раз врятувати Гонтареву від відповідальності.
Тому прошу всіх, громадськість, народних депутатів України всіх фракцій, представників фінансового сектора і простих вкладників, які володіють будь-якою інформацією про порушення з боку Гонтаревої, Рожкової, Ворушиліна і інших, негайно передавати таку інформацію в НАБУ “, – підкреслив він.
Він також зазначив, що всі постраждалі від дій керівництва НБУ та Фонду гарантування вкладів можуть включити свої скарги в раках цього кримінального провадження.
“У кримінального провадження є конкретний номер – № 52017000000000006. Розслідування веде НАБУ.
Отже, адресуйте свої листи НАБУ, вказуйте цей номер кримінального провадження і просите долучити їх до матеріалів саме цього виробництва. Таким чином, ми зробимо з нього багатотомне, серйозна справа, яка не дозволить нікому піти від відповідальності.
Особисто я, не будучи впевненим у тому, що розслідування буде розпочато, зазначив у своєму першому рапорті тільки маленьку частину з усіх наявних у мене фактів. З огляду на, що виробництво все ж зареєстрували, найближчим часом я передам детективам НАБУ додаткові, наявні у мене досить серйозні матеріали.
Звертаю увагу, що в разі доведення провини, порушникам закону може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна або без такої “, – резюмував В.Куценка.
Нагадаємо, експерти раніше закликали правоохоронні та антикорупційні органи, зокрема НАБУ досліджувати лобізм інтересів “Платинум банку” з боку заступника глави НБУ Е.Рожковой. Зокрема, експерти стверджують, що вона штучно утримувала “Платинум банк” на ринку, незважаючи на негативний фінансовий стан, дозволяючи банку збирати кошти у населення під завищені відсотки. Таке сприяння експерти пояснюють тісними зв’язками Е.Рожковой і власника “Платинум банку” Б.Кауфмана. До призначення в НБУ Е.Рожкова була головою правління “Платинум банку”.
Також експерти повідомляли, що НБУ навмисно сприяв банкрутства банку “Михайлівський”, щоб за рахунок його кредитного портфеля врятувати “Платинум банк”.
Оприлюднена правова експертиза підтвердила, що банк “Михайлівський” був віднесений до категорії неплатоспроможних необгрунтовано.

You may also like...