НАБУ налагоджує співпрацю з Бюро розслідувань США, – Ситник

На щастя, зараз ми можемо спостерігати певні зміни. Ще десять років тому ніхто не міг подумати про те, що в країні будуть створювати антикорупційні комітети, бюро, буде активно розвиватися антикорупційний рух. Не так давно ми й не мали доступу до великої кількості інформації про дії наших урядовців, а якщо і дізнавались про щось, то навряд чи хтось реагував на їх проступки.
Сьогодні ж можна відкрито говорити про корупціонерів та злочинців, що сидять при владі та в державних структурах, журналісти один з поперед іншого розміщують інформацію про топ-10 Корупціонерів України з більшістю яких потім спілкуються правоохоронні органи, антикорупційний рух активно долучається до розгляду цих справ.
Правоохоронні органи на даному етапі хоч і не є стовідсотково досконалими, але нова патрульна служба готова руйнувати стереотип, який роками створювався про міліцію.
Безперечно, приносить радість той факт, що з 22 червня по 31 грудня 2015 року було винесено за корупційними статтями 68 вироків, а 92 особи ув’язнено.
Звичайно, це не є ідеалом і нам є ще куди рухатись далі та самовдосконалюватись до того часу, доки усі корупціонери не залишаться за гратами, а кошти держави будуть працювати на розвиток України, а не на розвиток підприємств наших урядовців.
Вітчизняні корупціонери були сильними і ефективними протягом багатьох десятиліть. Але зараз антикорупція має стати ідеологією для кожного з нас. Ми повинні продовжувати боротися з цією «державною хворобою».
Маючи міцну підтримку з боку ЄС та МВФ українці здатні побороти корупцію.
Звісно, також потрібно усвідомлювати те, що кардинальні зміни без втручання та ініціативи верхівки нашої держави не можливі, на жаль, зараз не прослідковується така ініціатива. Але не скільки важлива думка президента, прем’єра та інших посадовців, важлива думка самого суспільства, якщо ми готові боротися з корупцією і ми хочемо змінити нашу державу і ми це зробимо хоча і буде потрібно докласти не мало зусиль для цього.

You may also like...