НАБУ має довести до кінця справу голови Держгеонадра – нардеп

У Національному антикорупційному бюро України часто займаються політичними справами. Так, коли мова йде про виробництво за матеріалами електронної декларації чиновника, що, в свою чергу, свідчить про можливе незаконне його збагачення, то такі справи повинні бути доведені до логічного кінця. Про це в коментарі УНН сказав нардеп Сергій Каплін.
“Ми сьогодні НАБУ, яке повинно займатися боротьбою з корупцією. Це питання виключно в його компетенції. НАБУ не повинно займатися виключно політичними темами”, – сказав він.
Політик додав, що НАБУ має продемонструвати здатність довести вину справжніх корупціонерів, які грабують країну.
“Ця справа (щодо голови Держгеонадра Миколи Бояркіна – ред.) НАБУ має довести до кінця, це його прямі повноваження”, – додав він.
Як відомо, в антикорупційному комітеті ВР заявили про готовність розглянути питання незаконного збагачення М.Бояркіна.
Нагадаємо, в постанові Солом’янського районного суду Києва з приводу кримінального провадження стосовно голови Держгеонадра М.Бояркіна зазначено наступне:
Слідством встановлено, що в період з 1999 року по 30 червня 2016 М.Бояркін отримав доходи в загальній сумі 1166000 гривень, його дружина (з 2013 року працює директором департаменту фінансової роботи і госпзабезпечення головного бухгалтера Мінекономіки) заробила 1207000 гривень, мати (власниця ПП ” неон “) – 122 810 гривень.
ПП “Неон” в 2012-2016 подавало податкову декларацію платника єдиного податку юридичної особи з нульовими показниками. Сумарно сім’я М.Бояркіна (включаючи дружину і матір) за зазначений період отримала дохід в розмірі 2496000 гривень.
При цьому, згідно з матеріалами досудового розслідування, сукупна вартість придбаних Бояркин в період з жовтня 2015 по лютий 2016 активів, зареєстрованих на його матір, склала 6200000 гривень.
Зокрема, в жовтні 2015 мати Бояркіна купила автомобіль Toyota Camry 2015 випуску вартістю не менше 710,8 тис. Гривень, а в січня 2016 вона зареєструвала 3-кімнатну квартиру площею 109,3 кв. м вартістю 4859000 гривень і 2 машиномісця загальною вартістю 660 тис. гривень.
За даними слідчих, з метою надання вигляду законності злочинним діям Бояркіна, його мати 18 грудня 2015 уклала договір позики з фізичною особою на 7 млн ​​гривень, строком на 5 років під 3% річних.
“Метою отримання цих коштів є придбання вищевказаної трикімнатної квартири і двох машиномісць. При цьому, побоюючись бути спійманим правоохоронними органами на своїй незаконній діяльності, вказаний договір нотаріально не показали”, – йдеться в судовому документі.
Таким чином НАБУ засумнівався в достовірності цієї позики і розписки (від 18 грудня 2015), оскільки місцем реєстрації фізособи, яке надавало гроші матері Бояркіна, вказаного міста Дніпро, хоча Дніпропетровськ був перейменований Верховною Радою в Дніпро тільки 19 травня 2016 року.
Як повідомляв УНН, НАБУ відкрило кримінальну справу за фактом незаконного збагачення керівника Держгеонадра.

You may also like...