Має бути ефективна координація дій, щоб припинити порушення прав людини в Криму та повернути півострів Україні – Президент

Президент Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен на зустрічі у Києві обговорили питання тимчасово окупованого Криму.

«Ми намагалися ще раз нагадати та продемонструвати критичну ситуацію, яка зараз розвивається в Криму і яка потребує жорсткої та ефективної координації дій щодо захисту прав кримськотатарського народу і звільнення анексованого Криму», – зазначив Президент на спільній прес-конференції з Прем’єром Швеції. Він додав, що на зустрічі також був присутній один з лідерів кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілев.

Глава держави наголосив, що «анексований Крим є об’єктом, де постійно порушуються права людини». Так, у січні було заарештовано виконувача обов’язків голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а до цього – інших активістів кримськотатарського народу.

Окремо Президент наголосив на неприйнятності ситуації з українською льотчицею, народним депутатом Надією Савченко, яку ув’язнено в Росії. «Внаслідок наших консолідованих зусиль і Надія Савченко, і Олег Сенцов, й інші в’язні мають бути негайно звільненні і повернутися додому», – підкреслив Президент.

You may also like...