Ліквідовано конвертаційний центр з оборотом 300 мільйонів гривень

Співробітниками податкової міліції Печерського району Києва була припинена незаконна діяльність конвертаційного центру, до складу якого входило близько 20 «фіктивних» суб’єктів господарювання.
Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.
«Група осіб, які входили до складу конвертаційного центру, через підконтрольні їм транзитно-конвертаційні і фіктивні підприємства надавало послуги з конвертації коштів з безготівкової форми в готівкову і формувала валові витрати підприємствам реального сектора економіки Києва за рахунок операції з купівлі-продажу цінних паперів, які фактично не мають вартості », – заявили в ГФС.
Як зазначається, незаконно переконвертовані готівку, за винятком 10-11%, які служили винагородою, передавали «клієнтам» – посадовим особам фірм реального сектора економіки.
«У своїй протиправній діяльності члени групи використовували розрахункові рахунки, відкриті в десяти банківських установах. Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 300 млн гривень, ймовірні втрати бюджету – понад 42 млн гривень », – йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, в результаті здійснених обшуків в Києві, було знайдено і вилучено 1,2 млн гривень, документи, близько 20 печаток суб’єктів господарювання з ознаками «фіктивності», чорнові записи, первинну та бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, що підтверджують незаконну діяльність організованої злочинної групи .
«Всі вилучені під час проведення слідчих дій речі і документи долучені до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів. В даний час в банківських установах накладено арешти на поточні рахунки, які використовувалися в тіньових схемах », – йдеться в повідомленні.

You may also like...