Конвертцентр з обігом 559 млн грн ліквідували в Києві

Працівники столичної міліції ліквідували конвертаційний центр з обігом 559 млн грн. Про це повідомили УНН в прес-службі ДФСУ.
Правоохоронці встановили групу в складі 4 чоловік, які організували конвертаційний центр, який надавав послуги підприємствам реального сектора економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.
Для прикриття своєї незаконної діяльності організатори створили, придбали і зареєстрували на підставних осіб з непідконтрольних територій України (в основному м.Алчевськ та м Перевальськ) 24 і право корпоративні і транзитних фіктивних СГД.
Надалі реально-діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам конвертаційного центру СГД за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, роботи або послуги. Після цього кошти знімалися фігурантами через каси банківських установ.
Додатково, учасники “конверта” здійснювали придбання неврахованої готівки і штучного податкового кредиту по ПДВ на тіньовому ринку у підприємств реального сектора економіки.
Проконвертовані готівкові, за винятком 10-12% в якості винагороди за надання незаконних послуг, разом з підробленими первинними документами передавали клієнтам особисто або поштою.
Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств становить 559 млн грн. Ймовірні втрати бюджету оцінений в сумі понад 93 млн грн. 8 Встановлено найбільших підприємств – вигодонабувачів.
На розрахункові рахунки фіктивних підприємств, відкриті в трьох комерційних банках, накладено арешт.
Тривають слідчі дії.

You may also like...