Касько: поява Антикорупційного бюро не послабить владу Генпрокурора

Посаду Генпрокурора залишається не менш важливою, ніж раніше, незважаючи на появу нових антикорупційних органів. Про це заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько в інтерв’ю «Главкому».
«Зараз поширюється меседж в суспільстві, що частина справ передали до НАБУ (Національне антикорупційне бюро), потім ще частина передадуть в ГБР (Державне бюро розслідувань), і Генеральний прокурор не будете мати повноважень. Це не відповідає дійсності, – упевнений Касько. – Генеральний прокурор як був, так і залишається на чолі Генпрокуратури, яка є останньою інстанцією, відповідальної за всі кримінальні виробництва, ким би вони не розслідувалися. Процесуальний керівник у кримінальних справах – це прокурор, який підпорядкований, в кінцевому підсумку, Генеральному прокурору. Система є все ще по суті своїй радянській, ієрархічної, централізованою. Тому скільки б нових органів слідства ми не створювали, як би їх не називали, від цього повноваження Генпрокурора не стануть менше. Він так само залишається в кінцевому підсумку відповідальним за будь-яке розслідування будь-яким органом ».
Касько каже, що відчуває з боку міжнародних партнерів і донорів розчарування Україною як у сфері боротьби з корупцією, так і в частині реформування прокуратури: «Якщо найближчим часом не зміниться щось кардинально, то, боюся, це розчарування стане визначальним стосовно Україна в цілому ».
Також заступник Генпрокурора прокоментував слова Міхаела Саакашвілі, що в української влади є тільки 4-5 місяців на реформи: «Думаю, Саакашвілі це краще видно. Він як ніхто відчуває настрої суспільства. А вони, на жаль, радикалізуються. І я не знаю, чи є у нас ці 4-5 місяців. Але зміни повинні бути кардинальні. У правоохоронній політиці, у сфері судочинства.
Найбільш вдалою реформою в цій сфері поки залишається створення патрульної поліції. Але потрібно підтримувати її на рівні. Але це видима, зовнішня реформа. А от внутрішня – реформа слідства МВС, реформа прокуратури, судів – набагато складніше, і це саме те, що має змінити систему по суті. Сама по собі реформа дорожньої поліції цього ефекту не дасть ».

You may also like...