Канал фінансування тероризму через виплати псевдопереселенцам виявили в Запоріжжі

Правоохоронці викрили в Запоріжжі багатомільйонний канал фінансування тероризму через незаконні виплати псевдопереселенцам. Про це повідомили УНН в прес-службі СБУ.
Встановлено, що організатори схеми залучили до реалізації працівників одного з банківських і соціальних установ міста. Зловмисники протиправно оформляли пакет документів для виплати грошей жителям тимчасово окупованих територій, фіктивно реєструвалися переселенцями в Запорізькій області. За домовленістю з керівництвом банку, на них оформлялися картки, на які зараховувалися бюджетні соціальні та пенсійні виплати. Співробітники спецслужби з’ясували, що гроші потім переводилися в готівку і вивозилися кур’єрами на тимчасово окуповані території. Організатори угоди регулярно платили відсотки по нелегальному бізнесу представникам “ДНР”.
Співробітники спецслужби затримали двох учасників угруповання при спробі зняття в банку понад сто тисяч гривень. За попередніми оцінками, зловмисники протиправно привласнили майже дванадцять мільйонів гривень.
Під час обшуків за місцями роботи та проживання ділків оперативники СБУ вилучили чимало банківських карт і підроблених документів на реєстрацію псевдопереселенцев.
В рамках кримінального провадження, відкритого за ст.255 (створення злочинної організації), ст.258-3 (створення терористичної групи), ст.258-5 (фінансування тероризму), ст.364 (зловживання службовим становищем) КК України, зловмисникам повідомили про підозру у вчиненні злочину.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх учасників угруповання.

You may also like...