Кабмін затвердив принципи реформи судовою системою України

За даними прес-служби уряду, концепція змін Конституції передбачає повне перезавантаження суддівського корпусу на прозорих конкурсних засадах.
Кабінет Міністрів України схвалив основні принципи змін до Конституції в частині судової реформи.
Як повідомила прес-служба Кабміну, концепція змін передбачає “повне перезавантаження суддівського корпусу на прозорих конкурсних засадах”.
“Передбачається, що повноваження діючих суддів, котрі не заявлять про участь у конкурсі, або його не пройдуть, будуть припинені автоматично після початку діяльності нового суду”, – зазначили в уряді.
У вересні Конституційна комісія підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України в частині проведення судової реформи. Його направили до Венеціанської комісії.
Серед іншого він передбачає оновлення суддівського корпусу через процедуру оцінювання, за результатами якого судді, які не відповідають критеріям професіоналізму, будуть звільнені. Нові судді призначатимуться через процедуру “прозорого конкурсу”, обіцяли в Адміністрації Президента України.
Очікується, що Венеціанська комісія надасть свої висновок в кінці жовтня.
На засіданні Кабміну 21 жовтня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що судова система в Україні потребує повної перезавантаженні. Її реформування, за словами прем’єра, має пройти за тими ж принципами, як створювалася поліція.

You may also like...