ГУБОЗ ПЕРЕШКОДИВ ФУНКЦІОНУВАННЮ “КОНВЕРТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ” З ОБІГОМ БЛИЗЬКО 100 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Лише у грудні 2014 та січні 2015 років через цей «конверт» зловмисники легалізували понад 100 мільйонів гривень. При обшуках міліція вилучила понад 1 мільйон гривень готівкою, кілька десятків печаток та кліше з підписами директорів фіктивних фірм. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу.

Оперативники Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС спільно з прокуратурою встановили, що «конверт» організували 7 мешканців міста Києва та Київської області.
Зловмисники мали на меті мінімізувати податкові зобов’язання, ухилитися від сплати ПДВ та перевести безготівкові кошти у готівку. Для цього члени ОЗГ створили близько 20 суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності. У подальшому цими підприємствами укладались формальні угоди з підприємствами реального сектору економіки.
У рамках кримінального провадження оголошено 17 ухвал суду про накладення арешту на видаткові фінансові операції у банківських установах Києва по рахунках підприємств з ознаками фіктивності.

Також оперативники ГУБОЗ провели 8 обшуків в офісних приміщеннях ряду підприємств та банківських установ. При обшуках міліціонери вилучили 1,2 млн. гривень готівкою, первинну бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації, 27 печаток фіктивних підприємств, а також 10 кліше з підписами їх директорів.
За даним фактом розслідується кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.
Прес-служба ГУБОЗ МВС України

You may also like...