C 1991 року з України в офшори вивели майже 150 млрд дол.

За різними оцінками, за період з 1991 року і по сьогоднішній день з України в офшори виведено капітал на суму 148 млрд доларів, пише провідний науковий співробітник ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України Інна Шовкун у своїй статті для ZN.UA.
Автор вказує, що реформування фіскальної системи, націлене на деофшоризацію і детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України. “За різними оцінками, починаючи з 1991 р з України в офшори виведено капітал на суму 148 млрд дол. Не всі ці багатства виводилися з країни корупційної клептократичною владою.
Бізнес використовує офшори для легального зниження податкового навантаження, зменшення ризиків (наприклад, таких, як втрата коштів у збанкрутілих банках, рейдерські захоплення), спрощення судового захисту своїх інтересів (наприклад, від необґрунтованих вимог податківців) “, – йдеться в статті.
Автор вказує, що створення в Україні сприятливих фіскальних умов буде сприяти поверненню в країну капіталів у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів. “Навіть зараз кошти з офшорів грають важливу роль в промислових інвестиціях. Зокрема, частка Кіпру в прямих іноземних інвестиціях, накопичених в промисловості України, становила 19,3%, або 2,6 млрд дол. (На 1 жовтня 2016 г.), Нідерландів – 12,8%, або 1,7 млрд дол. Кошти з офшорів надходять в економіку також у формі боргового фінансування “, – підкреслює Шовкун.
Економіст також зазначає, що зараз в тіньовому секторі економіки звертаються кошти, приблизно складові 35-40% обсягу офіційного ВВП
. “Залучити до розвитку економіки країни капітали з тіньового обігу і офшорів дозволило б давно очікуване впровадження податкових і митних інвестиційних стимулів для нових промислових виробництв за допомогою механізму індустріальних парків”, – підсумовує автор.

You may also like...