Боротьба з корупцією: виготовлення водійських прав подешевшає вдвічі

МВС України звітує про відмову від монопольних послуг корпорації ЄДАПС, яка виготовляла для відомства бланки суворої звітності за корупційними схемами і завищеними цінами.

Міністерство внутрішніх справ розірвало співпрацю з корпорацією ЄДАПС, яка кілька останніх років користувалась монопольним правом на виготовлення відомству бланків та документів суворої звітності. Про це у вівторок, 27 травня, на брифінгу в Києві повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар.

 

МВС перевіряє завищені ціни ЄДАПС

Українці нарікали на завищені ціни на поліграфічну продукцію ЄДАПС, однак попереднє керівництво МВС не реагувало на звернення громадян, позаяк було задіяне у корупційних схемах. Нині за цими фактами ведеться слідство. "У ході перевірки вже виявлені кошти, які найближчим часом будуть передані для слідства: це сотні мільйонів гривень, які, на наш погляд, були розкрадені. Ціни були завищені, кошти відмивалися керівництвом МВС та корупційною структурою ЄДАПС", – наголосив Чеботар.

За словами представника МВС, віднині оформлення закордонних чи внутрішніх паспортів, водійських посвідчень, паспортів транспортних засобів та інших бланків здешевшає подекуди більш ніж на 40 відсотків, адже тепер всі документи виготовляє державний поліграфкомбінат "Україна". "На сьогодні жодний, навіть маленький, документ не випускається на ЄДАПС. Усю цю систему передали Національному банку України", – зазначив Сергій Чеботар.

 

Громадськість хоче прозорості

У Центрі протидії корупції схвально оцінили перші результати боротьби з корупцією у МВС, однак наголошують, що цього замало і потрібно покарати чиновників, які брали участь у корупційних схемах з виготовлення бланків. "Лише викинути з корупційної схеми ЄДАПС мало, адже у міністерстві та Верховній Раді залишились люди, які лобіювали інтереси цього концерну і створили для нього виняткові умови, аби в тендерах перемагала саме ця компанія. Чи понесуть вони відповідальність?", – запитує голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Експерт переконаний, що міліцейське відомство повинно унеможливити створення нових корупційних схем з виготовлення бланків і на державному поліграфкомбінаті "Україна". "Неважливо, яка фірма виготовляє бланки – державна чи приватна. Головний критерій – ціна. Чим вона нижча, тим менше там корупції", – зауважив Шабунін в інтерв'ю Deutsche Welle.

У МВС обіцяють проводити відкриті тендерні закупівлі, за якими зможуть спостерігати представники громадських організацій та ЗМІ.

You may also like...