АНТИКОРУПЦІЙНА СТРАТЕГІЯ ВІД TRANSPARENCY INTERNATIONAL УКРАЇНА

Команда Transparency International Україна підготувала дуже нагальний законопроект про засади Антикорупційної політики (Антикорупційну стратегію) в Україні на 2014-2017 рр.

Ця стратегія охоплює ключові сфери організації влади та впливу на процеси ухвалення суспільних рішень.  Документ доступний  для перегляду та коментування.

 

Чому це важливо?

Національна антикорупційна стратегія на 2011-2015 роки, затверджена Указом Президента України у жовтні 2011 р. показала свою повну недієздатність, як така, що не відповідає міжнародним стандартам та не є ефективним інструментом антикорупційної політики.

В Україні практично відсутня стратегія протидії корупції, яка б враховувала гостроту проблеми та актуальну ситуацію. І це при тому, що саме корупція була однією із головних  причин масових протестів в нашій державі наприкінці 2013 р. – на початку 2014 р.

Відсутність  політичної волі щодо ефективної протидії корупції призвело до значного погіршення ситуації, деградації низки державних інститутів, підтримання корупційних дій значною кількістю громадян.

 

Що ми пропонуємо?

У зв’язку з цим вкрай необхідно якомога швидше ухвалити нові засади державної антикорупційної політики, які визначатимуть першочергові заходи із запобігання та протидії корупції. На погляд Transparency International Україна таким документом має стати Антикорупційна стратегія. Вона має бути прийнята у вигляді закону, адже в такому випадку документ матиме обов’язковий характер для всіх органів влади, а її контроль буде здійснюватися на найвищому державному рівні.

Саме з цією метою експерти Transparency International Україна розробили законопроект про Засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційну стратегію) на 2014 – 2017 роки.

You may also like...