Антикорсуд закрив гучну справу про незаконне збагачення

Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження щодо звинувачення колишньої голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової у незаконному збагаченні.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook
Деталі: Своє рішення суд виніс у понеділок, 7 жовтня, погодившись з позицією прокурора САП. Причина – визнання неконституційною норми Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.
У прокуратурі нагадали, що Гаврилова продовжує обвинувачуватись в умисному недостовірному декларуванні (ст.366-1 Кримінального кодексу).

Передісторія:
• 23 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили тоді ще голові Державної аудиторської служби Гавриловій про підозру в незаконному збагаченні в розмірі близько 10 мільйонів гривень та декларуванні недостовірних даних.
• Водночас сама Гаврилова стверджувала, що вносила в електронні декларації правдиві відомості та називала провадження, яке веде щодо її статків НАБУ, наслідком тиску на неї.
• Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд обрати для голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової запобіжний захід у вигляді застави в 1 мільйон гривень. Проте їй обрали особисте зобов’язання на 60 діб.
• За даними слідства, Гаврилова упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами та вартість яких значно перевищує її законні доходи.
• Зокрема, йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна у Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку — у сумі 112,8 тис. долларів США та 8,5 тис євро, які відшукали та вилучили детективи НАБУ під час обшуку квартири за місцем проживання чиновниці.
• Крім того, на переконання детективів бюро, посадовець внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн. грн.) та 2016 роки (понад 4,67 млн. грн.).
• Чиновниця вказала недостовірну вартість квартири, що належить їй у місті Києві – 1,06 млн. грн. замість фактичних майже 2,74 млн грн.
• Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, із яким сімейні відносини фактично не припинено і, відповідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України “Про запобігання корупції”, зазначене майно мало бути відображено щорічній декларації.

You may also like...