85% громадян вважає, що в Україні немає активної боротьби з корупцією, – Національна Рада реформ

Близько 85% українців вважає, що в Україні немає активної боротьби з корупцією і лише 21% вірить, що за 5-10 років цілком реально подолати корупцію.

14324231_10210579364864919_2999850151490792410_o
Як інформує ЦензорРеформ, про це свідчать дані он-лайн Моніторингу прогресу реформ, що проводить TNS дляНаціональної Ради реформ.
Як показують результати опитування, більше половини респондентів вважають, що в першу чергу потрібно розпочати боротьбу з корупцією в судах та правоохоронних органах.
Ігор Гончаренко, менеджер з антикорупційної реформи Проектного офісу Нацради реформ, вказує, що вибір українців відображає найпроблемніші сфери в Україні. “Не дивно, що очолюють список судова система та правоохоронні органи, оскільки саме ця “пара” відповідає за забезпечення невідворотності покарання за корупційні правопорушення – те, у чому на разі сумнівається суспільство, втрачаючи віру у верховенство права та однакову дію закону для всіх без виключення”, – повыдомив він.
За словами Гончаренка, відсоток тих, хто не вірить у подолання корупції в Україні (46% опитаних), є надзвичайно критичним: “Це не просто відсоток “песимістів”, а загальна характеристика настрою щодо перебігу антикорупційної реформи в країні – люди не знають та/або не вірять у те, що робиться в цій сфері. З таким рівнем віри важко говорити про елементарну довіру до влади та підтримку новостворюваних антикорупційних інституцій, не кажучи вже про персональне ставлення громадян до корупції та бажання викривати її у повсякденному житті,” – прокоментував Ігор Гончаренко.
Найбільш активними борцями з корупцією респонденти вважають журналістів та представників ЗМІ: Як зазначає Ігор Гончаренко: “Опитування показує, що на разі громадяни більше вірять тим, хто критикує державу за відсутність відчутних результатів у боротьбі з корупцією, відтак і самі стають прихильниками швидше критичних та негативних настроїв”.

You may also like...